12 Kasım 2013 Salı

En Güzel Aksesuar Tablo

Bugünlerde gerçekleşen Tüyap Sanat Fuarı ve Contemporary İstanbul  üzerine tablo hakkında biraz konuşmadan geçmek olmaz. Bireylerin iç dünyasını dışarıya kendi bakış açılarıyla yansıtma biçimleri olarak tanımlayabileceğimiz sanat kavramı her gözlemcide ayrı bir duygu uyandırıyor. Belki de sanatın bu yorumlanabilir yanı bizi kendisine çekmesini sağlıyor. Bir alanda bulunan bir tablo size seyirlik bir sunum yaratıyor. Beklerken, geçerken hatta oradan hızla koşsanız bile ilginizi çekecek bir yapıda ise algıda seçicilik sayesinde o tabloya bir iki saniye de olsa odaklanıyorsunuz.Contemporary İstanbul fuarı hem Türkiye’den hem de yurtdışından birçok sanat galerisinin katılımı ile gerçekleşiyor. Bu galeriler bünyelerinde bulundurdukları yetenekli sanatçıların en güzel işlerini burada sergileyerek hem sanatçıların tanınmasını hem de galerilerinin tanınmasını sağlıyorlar. Bu sayede fuar süresince içeride harika bir etkileşim yaşanıyor. Buralarda dolaşırken belki de hiç tarzınız olmayan stillere ilgi duymaya ve yeni dünyalara doğru bir yolculuğa çıkmaya başlıyorsunuz.

Tablo, bir mekanın dekorasyonunu tamamlamada önemli bir öğedir. Mekanın iç tasarımı yapılırken mobilya dizilimi ve renkler üzerine olan tartışma tamamlandıktan sonra sıra aksesuarlara gelir. Bu aksesuarlar perde de olabilir, tablo da... Duvarlar mekana ruh katacak en geniş yer kaplayan bölgeler olduğu için başarılı bir şekilde donatılmaları da önemlidir. Duvarları başka duvar renkleri ile süsleyebileceğiniz gibi tablo, raf, saat, enstrüman ve daha birçok materyal ile zenginleştirebilirsiniz.
Sanat fuarlarından keyif alıyor ve sanata ilgi duyuyorsanız kendi seçiminiz olan tabloyu uygun fiyatlar ile evinize yerleştirme şansınız da var. İnternet üzerinden sanatsever kitlelere ulaşan bu tarz tablo yapan siteler bulunuyor. Bu sitelerden dilerseniz kendi seçiminizi dilerseniz de hazır olan modelleri seçerek evinizi, ya da iş yerinizi güzelleştirebiliyorsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder